You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Begüm Doğulu, Mercedes Benz Motor Yachtlarının Türkiye Distribütörü Oldu.

Markaların Denizciliğe İlgisi Artıyor

Bodrumlu iş insanı Begüm Doğulu Mercedes Benz Motor yachtlarının Türkiye distribütörü oldu.
Bodrum’da satış ofisi açma çalışmalarına başlayan başarılı iş insanı Begüm Doğulu, satışa sunulacak teknelerın burada tanıtılacağını söyledi.

Mercedes Benz Motor yachtların distribütörlüğünü almak için uzun süredir çalışıldığını, seçimin kendi şirketi yönünde yapılamasından dolayı mutluluk duyduklarını söyleyen Begüm Doğulu, “Şirketimizin gün geçtikçe büyümesi bizi gururlandırıyor. Mercedes Benz Motor yachtları ile daha da büyüdük. Dünya çapında bir şirket olduk.” dedi.

Öte yandan Alman otomotiv devi Mercedes-Benz’in ürettiği 14 metrelik lüks yat görücüye çıktı

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz denizcilik sektörüne de el attı. Deutsche Welle’nin haberine göre şirket, otomobil tasarımından esinlenerek ürettiği 14 metrelik yatı denize indirdi. Mercedes-Benz’in Cabrio S model otomobilinin tasarımından yola çıkılarak üretilen teknenin yapımı için İngiliz Silver Arrow Marines şirketi için ortak çalışıldı.

Her Ülkeye Bir Tane

Teknenin seri üretime geçmesi ve ilk 10 adet üretilmesi ve ülke başına sadece bir adet satılması planlanıyor. Teknenin fiyatının ise 1.7 milyon dolar (5.3 milyon TL) olması bekleniyor. Satte 62 km (30 knot) hıza kadar çıkabilen teknenin iç tasarımında nubuk deri, okaliptüs ağacından yapılmış paneller ve güneş ışığında renk değiştiren cam kullanıldı.

Markaların Denizciliğe İlgisi Artıyor

Otomotiv sektörünün tekne üretmesi yeni bir durum değil. Daha önce Aston Martin, Bugatti ve Ferrari gibi tanınmış markalar da denizcilik sektörüne girmişlerdi. Uzmanlar şirketlerin bu hamlesini, kendi markaları ile daha önce tanışmamış insanları kazanmak ve denizcilikte kullanılan tasarımlardan otomotiv sektöründen de yararlanmak olarak değerlendiriyor.